Światowy Dzień Wody w Katowicach

Zdjęcie Zdjęcie
Obchody w ramach Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018 włączył się do obchodów Światowego Dnia Wody na Rynku w Katowicach.

Obchody Dnia Wody świętowano w pierwszy dzień wiosny. W wydarzeniu uczestniczyło wiele dzieci i młodzieży, dla których specjalnie przygotowano gry i zabawy ekologiczne oraz pokazy związane z wodą.

Punkt Województwa Śląskiego promujący Samorządowy Rok Rzeki Odry 2018 cieszył się dużą popularnością. Przy stoisku rozmawiano o rzece Odrze, obchodach Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018 oraz wydarzeniach z nim związanych. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników happeningu cieszyły się materiały informacyjne dotyczące Roku Odry przygotowane w formie zdjęć terenów nadodrzańskich oraz inne gadżety promocyjne.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez ONZ. Ma on przypominać między innymi o ochronie zasobów wodnych na naszej planecie. Dzień Wody został zorganizowany przez Klub Gaja i Miasto Katowice przy udziale innych miejskich jednostek samorządowych.